Це те, що його можна монтувати під такі покриття як ламінат, ковролін, лінолеум, вінілову підлогу. Причому таку систему можна зробити мобільною: уклавши під килим нагрівальну плівку з підкладкою, і вивівши дроти і терморегулятор у безпечне місце, можна використати такий теплий килим в осінньо-зимовий період, а на літо прибирати його, наприклад, на балкон до наступних холодів.
Найчастіше плівкова тепла підлога встановлюється під ламінат - це дуже просто і знову ж таки, при необхідності, Ви зможете демонтувати або доростити систему. Ламінат прогрівається дуже швидко, буквально через 5 хвилин Ви вже зможете відчути тепло. Але, матеріал, який швидко нагрівається, також швидко і остигає.
Ламінат не може накопичувати тепло, наприклад, як кахельна плитка. Тому в тих приміщеннях, де лежить ламінат, практично немає можливості використати плівкову теплу підлогу як основну систему опалювання. Що стосується монтажу під кахель. Тут у багатьох споживачів виникають питання: чи буде кахельна плитка триматися на плівковій підлозі, чи не порепаються шви?
Відповідь одна : при правильному монтажі кахель триматиметься також добре, як і на звичайній стяжці. Під правильним монтажем ми маємо на увазі, по-перше, використання армуючої сітки із скловолокна, а по-друге, сітка має по усій площі бути прибита до первинної підлоги ударними дюбелями. Також кахель повинен кріпитися за допомогою спеціального клею для теплих підлог і розмір клейового шару має бути не менше 15мм.
У багатьох покупців виникає питання: якщо надто багато плюсів в описі товару, то
в чому ж можуть бути мінуси, про які зазвичай продавці вважають за краще умовчувати? На наш погляд, у системи плівкових підлог недоліком є велика кількість прихованих контактів, на відміну, наприклад від кабельної підлоги. Тому, дуже важливо перед укладанням підлогового покриття протестувати працездатність системи і проконтролювати роботу майстрів по укладанню кахлю, ламінату або іншого покриття.
Контакт між нагрівальною плівкою і дротом різні продавці рекомендують робити по різному: найчастіше контакт забезпечується спеціальним коннектором, який обтискається плоским пресом. Також є варіант пайки плівки з дротом. В принципі, і той і інший варіанти забезпечують надійний контакт нагрівальної плівки з дротом. І, напевно, складність або, навіть правильніше сказати, поганий і неточний опис монтажу плівки під кахель, яке може привести до помилок укладання і відшарування кахлю, і відповідно, до невдоволення покупців, можна віднести також до недоліків системи.
Оскільки плівка пошкоджується при перегріві, її не мжна монтувати під меблями, диванами - в місцях, де поверхня підлоги закрита. В такому випадку можна використати карбонові стержні.
Яка ремонтопридатність? У інфрачервоній плівці в принципі нічому ламатися у відмінності від котла. Навіть якщо ви сокиру на неї впустите пошкодивши пару смужок на плівці, вона все одно продовжуватиме працювати. Тільки треба буде заклеїти ізоляційною стрічкою пошкоджене місце. Усі з'єднання в цій системі паралельні і працюють незалежно один від одного.
А що ж буде якщо потече водяна тепла підлога? Доведеться по-перше заплатити, щоб знайти витік, потім расхерачить увесь бетон, ставити якусь муфту, назад все заливати.......коротше повний алес. А ще може заитися фільтр якийсь, зламатися насос, помпа і так далі і тому подібне.
Так клейовий розчин до самої плівки не липне. А хто вам таке сказав що плитку потрібно клеїти прямо на плівку?! Після укладання гріючої плівки згори можна покласти поліетиленову плівку, прикрутити листи ГВЛ. Якщо це вологе приміщення, то додатково роблять гідроізоляцію. І лише потім укладають на цю поверхню плитку.
Наскільки плівкова тепла підлога економічніша за інші види теплих підлог?
Променисте тепло створює відчуття, що температура навколишнього повітря дещо (на 3 на 3—4⁰С) вища, ніж є насправді, що дозволяє людині почувати себе комфортно при нижчій температурі. Нагадаємо, що зниження температури на 1 градус дає 5%% енергозбережень! Крім того, теплова енергія від інфрачервоних обігрівачів не поглинається повітрям, тому усе тепло від приладу майже без втрат досягає предметів і людей в зоні його дії і гріє саме їх, а не повітря. При цьому тепле повітря практично не скупчується під стелею, що робить ці прилади незамінними при рішенні завдань економічного обігріву приміщень з високими стелями. Застосування інфрачервоного обігріву забезпечує до 40% енергозбереження.
Плівка 150 Вт нагрівається за 10 хвилин до 30 градусів. Потім вона працює в режимі - 1 хвилина нагрівається і потім відключається на 5 хвилин, тим самим підтримує задану температуру. Споживання за таких умов складає 30вт на 1 м2.
ККД електричних систем складає 98% (2% реактивна складова йде на всілякі втрати), тобто 98% тепла віддається до кінцевого споживача.
А водяних всього 52% (інші 38% йдуть в каналізацію (при дуже швидкому нагріві) і ще 10% на тепловтрати по довжині трубопроводів і котла). Водяна тепла підлога при підігріванні газовим котлом, прогріває усе перекриття до 30 градусів протягом двох годин, і тільки потім тепло доходить до кінцевого споживача, і те не повністю а лише 40-50%, оскільки решта йде в землю (якщо це будинок) або до сусідів нижче (якщо це квартира). Тобто відбувається втрата тепла
Природно, у "кожної палиці - є два кінці". Для кожної людини хороша саме своя " палиця". І рекомендувати дуже складно.
Якщо у Вас багатоповерховий будинок і Ви живете не на першому поверсі, то краще електрична система. Якщо у Вас заміський будинок і є газовий котел - вибір у бік водяних систем. Так само вибір залежить від міри можливості проведення капітальних робіт. Якщо живете і "не можете посунутися" - напевно все ж ІЧ-плівка. Ну а якщо стадія будівництва - тут дилема! Вода дає плавніше регулювання температури, електрика дає швидший підйом температури.
Приклад монтажу плівки